Гiсторыя

Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Дзіцячы сад № 6 г. Бяроза» пабудавана ў 1993 годзе.

Разлічана на 210 месцаў.

Функцыянуе 11 груп, з іх:

2 санаторныя групы для часта і працягла хварэючых дзяцей;
2 групы для дзяцей з цяжкімі парушэннямі маўлення;
2 групы ясельнага ўзросту;
Рэжым працы груп: 10.30 і 12 гадзін.

У садзе функцыянуе басейн.

У дзіцячым садзе абсталяваны кабінеты:

кабінет загадчыка;
метадычны кабінет;
кабінет музычных кіраўнікоў;
кабінет педагога-псіхолага;
кабінет настаўніка-дэфектолага;
медыцынскі блок;
музычная зала;
спартыўная зала;

Дадатковыя адукацыйныя паслугі:

На платнай аснове:

Харэаграфія
Музычная Акварэль (вакальны)
Творчая майстэрня
Дызайн
Дзіцячы фітнес

Аб'яднанне па інтарэсах па духоўна-маральным выхаванні на праваслаўных традыцыях беларускага народа "духоўнае слова", якое фінансуецца за кошт сродкаў бюджэту.

1.09.1999 на падставе рашэння райвыканкама: №685 ад 28.03.1999 "Аб зацвярджэнні дадатковых умоў па падраздзяленнях аддзела адукацыі райспалкама":

- адкрыты 2 санаторныя групы;

- адкрыты 2 лагапедычныя групы

На падставе загаду аддзела адукацыі Бярозаўскага райвыканкама ад 27.10.2008 № 56 "аб вызначэнні накіраванасці ў працы". Адміністрацыя дзіцячага сада рэалізуе праграму дашкольнай адукацыі з прыярытэтным ажыццяўленнем фізкультурна-аздараўленчага кірунку працы. З 01.11.2008 года дзіцячы сад № 6 г. Бярозы з'яўляецца установай дашкольнай адукацыі з паглыбленым фізкультурна-аздараўленчым накірункам у рабоце.

На падставе рашэння выканаўчага камітэта ад 22.10.2009 № 1341 установа адукацыі Дзіцячы сад № 6 г. Бярозы 13.11.2009 рэарганізаваны шляхам выдзялення са складу аддзела адукацыі Бярозаўскага райвыканкама ў дзяржаўную ўстанову адукацыі.

Прыярытэтныя мэты:

1.Захаванне і ўмацаванне здароўя дзяцей, фарміраванне ў выхаванцаў, іх бацькоў, педагогаў адказнай адносіны да захавання свайго здароўя, прывіццё навыкаў здаровага ладу жыцця.

2. Забеспячэнне рознабаковага і гарманічнага развіцця дзіцяці з улікам яго ўзроставых і індывідуальных асаблівасцяў, засваенне ім сацыяльнага вопыту.

На падставе рашэння Бярозаўскага раённага выканаўчага камітэта № 948 ад 31.08.2015 года з 01.09.2016 г.у дзіцячым садзе адкрыты пункт карэкцыйна-педагагічнай дапамогі.

На падставе рашэння Бярозаўскага раённага выканаўчага камітэта №1298 ад 26.09.2022 года зменены  выгляд і найменне установы адукацыі. Папярэдняе найменне: дзяржаўная ўстанова адукацыі "Яслі- сад № 6 г. Бяроза". Новае найменне: дзяржаўная ўстанова адукацыі "Дзіцячы сад № 6 г. Бяроза"